Kurumsal

Betaspor Kulübü - Eczacıbaşı Spor Kulübü İşbirliği

Beta Spor Kulübüne Mart 2017 tarihinde Eczacıbaşı Spor Kulübü ve bu kulüp adına hareket eden Es Voleybol, Üç Zirve Eğt. Dan. A.Ş. ile yapılan işbirliği protokolü ile İzmir ilinde Eczacıbaşı Voleybol Okulları açmak, alt yapı gelişim takımları oluşturmak, Eczacıbaşı alt yapısı ve milli takımlarımıza sporcu kazandırmak yetki ve sorumluluğu verilmiştir. Bu işbirliği kapsamında;
1- Beta Sportif firması ve Beta Spor Kulübü bünyesinde çalışan tüm teknik ve idari ekip Ecacıbaşı Voleybol Okulları Eğitim programından geçmiştir. Antrenör kıdem ve çalışma kriterlerine uygun yeni antrenör, yardımcı antrenör ve stajer antrenörler ekibimize dahil edilmiştir.
2- Mevcut çalışma salonumuz olan Çiğli Kampüsümüz çalışma salonu ve diğer alanları ile Eczacıbaşı norm ve standartlarına uygun hale getirilmesi ile ilgili iyileştirme, tadilat ve tamirat işleri yapılmıştır.
3- Çalışma sistemi, çalışma programları Eczacıbaşı Voleybol okulları ve gelişim takımları çalışma programlarına uyarlanmış ve yenilenmiştir.
4- Bornova bölgesinde İzmir Fen Lisesi ve Gaziemir bölgesinde Gaziemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonları için protokoller yapılmış, bu çalışma salonlarının da Eczacıbaşı standartlarına getirilmesi amacıyla tadilat ve tamirat çalışmaları bedelleri tarafımızdan karşılanmak üzere başlatılmıştır.
5- Çiğli, Bornova ve Gaziemir Kampüslerinden sonra Güzelbahçe Kampüsümüz 6 Ekim 2018 tarihinde çalışmalarına başlamıştır.
6- Mevcut voleybol okulları ve gelişim takımlarımızın sporcularının performans test ve ölçümleri yapılmış, test sonuçları ve tüm sporcu bilgileri Eczacıbaşı Voleybol Okullarının online bilgi bankası olan Gympro sistemine girilmiştir. bu test ve ölçümler 3 ayda bir tekrarlanacak ve sporcularımızın gelişimleri takip edilecektir.
7- İzmir genelinde gelişim takımları seçmesi yapılmış, mevcut takımlarımızın sporcuları ve yapılan seçmelerde başarılı olan sporcular ile 2017-2018 sezonu için 4 adet küçükler kategorisi, 2 adet yıldız kategorisinde gelişim takımları oluşturulmuştur. bu takımlarımız Eczacıbaşı Voleybol Alt Yapı organizasyonunun İzmir ilindeki temsilcileri ve yıldız adayları olup Beta Spor ve İzmir Yükseliş Spor Kulüpleri adına, bu kulüplerin bünyesinde lisansiye edilerek İzmir ilindeki alt yapı müsabakalarına iştirak edeceklerdir.